O firmě Salamander

Firma Salamander GmbH., jejímž majitelem je dnes holding ara AG, tvoří spolu se svými dceřinnými společnostmi ve Francii, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Česku, Slovensku a Rusku vedoucí evropský řetězec prodejen, zaměřující se na značkový segment obuvi, kabelek a kožené galanterie. Značka Salamander, patentovaná v Německu v roce 1904, je po celou dobu svého trvání dobře známa a vysoce oblíbena nejenom v Německu, ale i na trzích střední a východní Evropy.

Společnost Salamander ČR provozuje v Čechách a na Slovensku 15 prodejen, přičemž dalších zhruba 150 jich existuje na trzích Francie, Rakouska, Polska, Maďarska a Ruska.Vedle vlastní značky Salamander nabízejí tyto prodejny obuv, kabelky a doplňkový sortiment všech renomovaných značek.

Filozofie značky Salamander říká, že obuv je ten nejhezčí způsob, jak se vyjádřit. Zásadní přitom je, zprostředkovat zákazníkovi při nákupu obuvi pocit, že jeho volba již nemohla být lepší. Salamander se ve svých prodejnách vždy snaží o to, aby kombinace mody, služeb a kvality přinesla zákazníkovi jen ten nejlepší poměr výkon/cena.